Loode-Eesti toidutähed

Loode-Eesti toit on maitsev, kuid vähe tuntud. 
Läbi reklaamklippide tutvustame kohalikke tegijaid ja tooteid. 

Kloksikala OÜ on Kloogarannas tegutsev pereettevõte, kus valmistatakse käsitööna külmsuitsutatud kala. Selleks oleme vanu traditsioone järgides ehitanud käsitööpalkidest suitsutusmaja, kus kasutame vaid ehtsat lepalaastu. Iga Kloksikala toode valmib hoolikalt valitud toorainest, et kliendi lauale jõuaks alati kvaliteetne ja maitsev suutäis. “Usume, et käsitööna valmistatud tootele saame tagada alati ühtlase ja parima kvaliteedi. Väikese pereettevõttena paneme oma toodetesse kogu oma hinge ning valmistame neid suure hoole ja armastusega.”

Madila Mahe

Entusiastlik perefirma – rajatud enda keskkonna hoiuks!

Küpsetised – kohupiima-, šefiiri- ja martsipanikattega tordid, samuti võileivatordid. Küpsetised on valmistatud naturaalsetest toorainetest ja munad on oma kanadelt.

 

Kloostrimetsa

Kloostrimetsa on kaubamärk, mille tegemised ja tootmine toimub Korjuse-Vanapere talus. Siin on järjepidevalt elatud ja maad haritud enam kui 300 aastat.

Viimastel aastatel oleme enim pühendunud õunaaedade rajamisele, õunte kasvatamisele ning oma siidrimaja loomisele. 

Korjuse-Vanapere talus on sadakond lihaveist, õunapuuaiad, aroonia-, astelpaju- ja mustasõstraistandus ning taimeaed.  Alates 1999. aastast oleme varakevadel varunud ja müünud kasemahla, viimastel aastatel ka vahtramahla.

Majandame mahedalt. Toodame ja tarbime päikeseenergiat. Omame Wildlife Estates märgist.

1988.a tekkisid esimesed kooperatiivid ja Nõmmiku talus hakati tegelema mitmete tegevustega korraga: luuviljaliste istikute kasvatamisega , tervendatud kartuliseemne kasvatamisega, karjapidamise ja tõuaretusega, põlluharimisega, toiduõli valmistamisega ja metsandusega.

1998.a aastast olime otsustanud loobuda piimakarjakasvatamisest sest piimahind oli madal, abitöölisi võimatu leida,  poliitikutel huvi põllumajanduse püsimajäämiseks olematu. Perefirmana ei oleks suutnud korraga üleval pidada ja investeerida karjapidamisse ja meiereisse.

Hetkel tegutsev Nõmmiku talu meierei vastab kõikidele euronõuetele ning on ametlikult tunnustatud tootjana kaasatud mitmetesse projektidesse usaldustaluna. Oleme korraldatud mitmeid õppepäevi, praktilisi  koolitusi Eesti nimekate piimandusteadlastega. Toodame juustu, jogurtit ja kohupiima.

 

UP mesi

U nagu Urmas ja P nagu Pille moodustavad kokku sõna UP, millel on ka teine meie jaoks oluline tähendus – üles, mesilastele lähemale! Nimelt alustasime mesindamist kahe taruga oma maja katusel. Tänaseks on kodumesila kasvanud mitmeks mesilagrupiks, millest osa asuvad Keilas ja osa Keila-Joal, otse liigirikka mõisapargi kõrval. Mesilastarude jõukohane arv ja personaalne lähenemine igale mesilasperele võimaldab pühenduda mesilaste imelisele maailmale hoole ja täie tähelepanuga.

Treppoja Sahver – Eesti oma vürts ja särts!
Meie valikust leiab vürtsikaid kastmeid ja särtsakaid moose, igaüks natuke omamoodi ja eriline. Meie märksõnadeks on tšilli, puhas maitse ja käsitöö. Kõik retseptid oleme ise välja töötanud ja kujundanud maitseid just nii nagu endale kõige rohkem meeldib. Valikus on päris vürtsikaid ja mahedamaid kastmeid soolaste roogade ning täitsa magusaid moose kookide ja juustude kõrvale.