UHKUS JA EELARVAMUS (justkui) – külalisetendus!

Isobel McArthur
UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)
Jane Austeni romaani ainetel
 
Lavastaja Liis Aedmaa
Kunstnik Rosita Raud (Eesti Noorsooteater)
Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov
Valguskujundaja Mari-Riin Paavo
Liikumisjuht Villiko Kruuse
Tõlkijad Liis Aedmaa ja Laura Kalle
Mängivad Adeele Jaago, Jaana Kena, Klaudia Tiitsmaa, Margaret Sarv ja Lauren Grinberg (EMTA lavakunstikool)
„Eks ole üldiselt teada, et varakal vallalisel mehel on tingimata naist vaja.“
Just selle lausega algab Jane Austeni maailmakuulus armastusromaan „Uhkus ja eelarvamus“, millest on tehtud seriaale, filme ja lugematu hulk lavaversioone. Me kõik ju teame kergelt hüsteerilist proua Bennetit, tema viit mehelemineku eas tütart, nende pisut totakat nõbu härra Collinsit, rõõmsat ja südamlikku Charles Bingleyt või endasse tõmbunud härrasmeest Fitzwilliam Darcyt?
Aga kui võtta viis näitlejannat, Jane Austeni tippteos ja briti 20. sajandi pophitid, siis võib juhtuda, et sünnib pöörane komöödia nimega „Uhkus ja eelarvamus (justkui)“. Jah, näitlejaid on meil kõigest viis ja nad on naissoost, aga regendiajastu Inglismaal toimetanud värvikad raamatutegelased võivad olla ikkagi mureta, sest nende romantilised sekeldused jõuavad selgi korral Ugala teatri lavale ning armastajad leiavad oma õnne... Noh, vähemalt me loodame seda, sest tegelikult ei ole me päris kindlad, milline tegelane täna õigel ajal lavale jõuab ja milline mitte.
"Teie ees on adaptsioon, mis jumaldab oma lähteteksti... "Uhkus ja eelarvamus" kõneleb viie tütre väljapääsmatust olukorrast. Nende tulevik ripub juuksekarva otsas, sest ükski neist ei sündinud mehena. Nii et oma sisimas on see alati olnud naise lugu." Isobel McArthur
Esietendus Ugala teatri suures saalis 2. märtsil 2024

Kontakt

Haapsalu linn, Haapsalu, Posti tn 3