360kraadi matkad

360kraadi toob loodushuvilisteni põnevad matkad üle Eesti

360kraadi pakub võimalust nautida päiksetõusu, loojangut või koguni kottpimeduses matkaradadel seiklemist. Matkad toimuvad erinevates kohtades üle Eesti ja erilisust lisab ka temaatilise matkaga kaasas käiv elamustoitlustus.
Loode-Eestisse kutsuvad nad matkalisi tavaliselt Türisalu, Keila-Joa, Rummu või Pakri poolsaare radadele, samuti toimuvad erilised tähevaatlusmatkad näiteks Peraküla rannas või Marimetsa rabas. 

Päikesetõusu matk räätsade ja pannkookide küpsetamisega Marimetsa rabas

Pole midagi rahustavat ja nauditavat kui näha kaugelt metsa tagant päikest tõusmas. Ise muidugi soojas olles ja 7,6m kõrguses vaatetornis keset Marimetsa raba. Ja kui veel ka pannkooki koos sooja teega pakutakse – mida hing veel tahta võiks! 

Vaata lähenevaid matkasid siit. 

Allikas: 360.ee

Tähevaatlusretk Marimetsa rabas

Tähevaatlusretk Peraküla rannas

Septembrikuus 2021. aastal korraldati väga põnev tähevaatlusrekt Peraküla rannas koos astronoom Mario Marsiga. Tsivilisatsioonist suuresti puutumata ümbruskond andis ideaalse võimaluse selget taevast teleskoobiga jälgida. Peraküla rand on tuntud kui laulva liiva ja puhta mere poolest. Seda randa armastavad ka paljud surfarid. Sel õhtul sai teada kui palju on tegelikult taevalaotuses peidus, kuidas näevad välja meile tuntud planeedid läbi teleskoobi ja mis on Linnutee jpm. Kaardistati tuntumad ja vähemtuntumad tähed ning kuulati nende tekkimisest.

Kuu on just see, mis ennast läbi võimsa teleskoobi sel hetkel eriti hästi näitas. Näha õnnestus isegi mõneks hetkeks maast mööduvat rahvusvahelist kosmosejaama! Selle keskmine kiirus on 27 743,8 km/h ja see teeb ööpäevas 15,54 tiiru ümber Maa, tema kõrgus on 330–435 km. Õhtu jooksul toimus veel palju põnevat!

Enne tähevaatlust viis matkajuht osalisi väiksele rännakule ka kohalikku metsa ning rääkis ümbritsevast loodusest väga palju põnevat! Retkel pakuti ka sooja teed.

Mario Mars on Tallinna tehnikaülikooli füüsikainstituudi insener ja Tallinna tähetorni astronoom.

Kuna tähevaatlusretked on väga populaarsed, toimub kindlasti tulevikus ka sarnaseid matku. Hoia silm peal 360 kraadi kodulehel ning Facebooki lehel, et olla kursis järgmiste vahvate sündmustega! 

Päikeseloojangu kajakimatk Haapsalu lahel

Kuumadel suveõhtutel on võimalik aerutada süstadega päikeseloojangusse Haapsalu lahel. 

360 KRAADI matkajuhid ootavad huvilisi matkadele et mõnusas tempos teha ca 8 km ring mööda Haapsalu linna äärt, promenaadi ja randa. Kolme tunni jooksul saadakse hoopis uus vaade linnale, jutustatakse lugusid Haapsalust, käiakse kolatakse veidi roostikes, tehakse jääkaru juures pilte, vaadatakse, kuidas luiged lendu tõusevad ja lastakse loojuv päike põue. Enne mõnusat sõitu ootab osalisi ka mõnus ja kerge õhtusöök Haapsalu mereäärses restoranis.

Matkal on võimalik osaleda kahestes paatides või ühestes. Täpsemini saad meie kajakidest lugeda siit. 

Vaata allpool olev video üle ja mine sel suvel sõpradega või kaaslastega ülimalt mõnusale matkale. Haapsalus on super!

PS! Täpse info matkade toimumise ja korralduse kohta leiad 360kraadi matkade kodulehelt