Silma Õpikoda

Silma Õpikoda toob looduse külalistele lähemale!

Silma Õpikoda asub Silma looduskaitsealal, Lääne-Nigula vallas, Saunja külas ja nende missiooniks on tuua loodus lastele lähemale. Peamiselt pakutakse elamusterohkeid lastelaagreid ja õppeprogramme, kuid Õpikoja sündmuskavast võib leida ka erilisi matkasid ja õpitube täiskasvanutele. Silma Õpikojas osatakse pimedat aega ära kasutada näiteks põnevate valgusmatkadega.  

Erilised valgusmatkad Silma looduskaitsealal

Valgusmatkaga antakse peredele ja sõpruskondadele võimalus osaleda õhtusel matkal, mis tekitab võimsaid emotsioone. Rännak pimedas metsas on kindlasti midagi muud, kui päevane matk! Eriti kui ainsateks teenäitajateks on Silma Õpikoja pealambid ja laternad. Maastikul, kus valgel ajal kõndimine ei valmista mingeid raskuseid, tuleb pimedal ajal pidevalt jalg jala ette vaadata. Liigutakse rannakarjamaal ja metsas, kuulatakse öiseid hääli, vaadeldakse üle lahe paistvaid Haapsalu linna tulesid ja kui ilmaga veab, siis ka tähistaevast. Peale seda kaetakse metsas laud. Kokk Joel Kannimäe valmistab matkalistele maitsva söögi. Rändureid kosutab lonksuke suppi (kala- või sibulasupp;) pearoaks on lõkkekartulid liha- ja kalalisanditega, magusaks kodune baklava mee ja pähklitega.

 

Eesootavad matkad on kirjas ja neile saab registreeruda Silma Õpikoja veebilehel. Kindlasti jälgi ka Silma Õpikoja Facebooki lehte.

Isadepäeva valgusmatk. Allikas: Silma Õpikoda