Valge Daami Aeg Haapsalus

Surematu armastuse lugu igal aastal augusti täiskuuööl!

Haapsalu toomkiriku küljes asuva ristimiskabeli aknal võib augusti täiskuuöödel näha naisterahva kuju – Valget Daami.

Legend räägib, et keskajal, kui Saare-Lääne piiskop valitses, pidid kõik toomhärrad kloostri seaduse järgi kasinalt elama ja ühegi naisterahva jalg ei tohtinud üle linnuse läve astuda. Juhtus aga nii, et ühe toomhärra ja eesti soost tütarlapse vahel puhkes kirglik armastus. Et noored teineteisest lahus olla ei suutnud, tõi kanoonik tütarlapse poisirõivastes kirikukoori lauljaks.
Ühel päeval tuli pettus avalikuks ning piiskopliku nõukogu otsus oli ränk: toomhärra 
heideti linnuse vangikongi nälga surema, aga neiule pandi kaasa tükk leiba ja kruus vett ning müüriti ta elusalt poolelioleva ristimiskabeli seina.

 

Aga naise hing ei saanud rahu ja nii leinab ta juba sajandeid oma armastatud meest ristimiskabeli aknal ning jutustab inimestele surematu armastuse lugu.

Valge Daami aeg on juba kolmel aastakümnel olnud Haapsalu suve üks tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi.

 

Valge Daami etendus, käsitöölaat, pitsipäev jm põnevat!

Valge Daami Aeg Haapsalus hõlmab tervet augustikuu nädalavahetust ning on täis erinevaid põnevaid tegevusi ja sündmusi. Näiteks leiab aset käsitöölaat, pitsipäev, ning õhtu kulmineerub legendi tutvustava etendusega Haapsalu piiskopilinnuses.

Hoia kindlasti silm peal Valge Daami koduleheküljel ja Facebooki lehel.  

Valge Daami Aeg Haapsalus. Autor: Silver Raidla

Valge Daami seiklus on öös!

Valge Daami Ajal korraldab Haapsalu seikluspark põnevaid ööronimisi! See tähendab, et seikluspark on avatud kuni kella 12ni öösel. 

Täiskuuöö ronimissoovist tuleks eelnevalt teada anda aadressil info@haapsaluseikluspark.ee

Valge Daami ööronimine Haapsalu seikluspargis. Foto: haapsaluseikluspark.ee