Padise – paik täis müstikat ja ilu

Lääne-Harjumaal, Tallinnast vaid 50 kilomeetri kaugusel asub metsade ja põldude vahel üks väike imetabane koht nimega Padise. See looduskaunis maakoht võlub oma ürgse linnusemäe, ajaloolise ordukloostri ja Padise mõisaga. Lisaks paikneb Padisel ka Eestimaa vägagi omanäoline suvekontserdite paradiis Kalju-lava. 

Padise+klooster_3_ Allikas-TõnuTunnel
Allikas: Tõnu Tunnel

Padise klooster

Padise klooster on pärast põhjalikku restaureerimist külastajatele avatud. Kloostri rajasid 14. sajandil tsistertslaste ordu mungad. Koos vaheaegadega ehitati kloostrit kokku üle 200 aasta. Pärast viimaseid ulatuslikke restaureerimistöid on klooster külastajatele avatud. Kloostri keskaegsest sisustusest on säilinud Harju-Risti kirikus asuv 14. saj kirikukell (Eesti vanim) ning haruldane Kolgata grupp, mida eksponeeritakse Niguliste kirikus. Huvitav teada: Padise kloostri kirikusaal on tänu heale akustikale ja erilisele aurale kujunenud hinnatud kontserdipaigaks.

Vaata kodulehte

romantic+summer+terrace+visit+estonia.jpg_

Padise kastell

Padise Kastell asub paigas, mille ümbruskond on täis ajaloohõngu, müstikat ning väge! Endisest karjakastelli hoonest, mis valmis 1856. aastal talli ja tõllakuurina, on tänaseks saanud stiilne peokeskus. Suvehooajal on Padise kastell avatud hubase suvekohvikuna, mis pakub erilisi gastronoomilisi elamusi. Hooajaväliselt viiakse seal aga ellu erinevaid sündmuseid. 

Vaata kodulehte

 

b06f333628a90b8a8022a54d85882e0b
Allikas: Padise mõis

Padise mõis

Imekaunis ja renoveeritud Padise mõis on oma algsete omanike von Rammide käe all taastatud, hoones on avatud hubane hotell 20 magamistoaga ning võrratuid maitseelamusi pakkuv a´la carte restoran. See on koht, kus saad nautida maalähedast lihtsust kaunis mõisamiljöös. Hea teada: Mõis võõrustab hetkel külalisi vaid eelneval broneerimisel.

Vaata kodulehte 

IMG_20180803_161902_428_
Allikas: Kallaste Turismitalu

Kallaste Turismitalu

Ärksa hingega talu – juba 145 aastat on inimesed tulnud Kallaste Turismitalu iidsete mändide rüppe, et nautida üksteiseseltsi. Seiklused, imepärane loodus ja südamlik pererahvas – kohtumiseks Kallaste Turismitalus on alati arvukalt põhjuseid. Siin saab linnakärast puhata, aga ka erinevaid sündmuseid tähistada. Avatud on elamustalu, mis pakub uudistamise rõõmu nii suurtele kui väikestele. 

Vaata kodulehte

68619318_2255939637837847_6185337477058789376_o
Allikas: Kalju-lava facebook

Kalju-lava – suvekontsertide paradiis

Kalju-lava on Kallaste Turismitalu pere rajatud vabaõhulava. Metsade vahel lookleva Kloostri jõe kaldalt, sõnajalamere ja metsmaasika peenarde vahelt leiad amfiteaterlikus stiilis rajatise. Kontserte korraldame nii, nagu meile endale meeldiks neid kogeda. Kõikide Kalju-lava ürituste ajal on avatud kohvikud. Üritused on sobilikud kogu perele – lava taga asub mänguväljak ja Kallaste Talu loomad ootavad uudistama.

Vaata kodulehte