Porikuu festival meelitab pimedat aega nautima

1.-31. oktoobrini toimub juba neljandat korda Loode-Eesti suurim elamusfestival Porikuu, mis on tuntud oma eriliste kohalike sündmuste poolest. Vaata ka Porikuu festivali kodulehte!

Porikuu viib sündmusi nautima kõikjale üle Loode-Eesti, nii väiksematesse kui suurematesse kohtadesse, väärindades samal ajal sügist ja selle eripärasid. 

Sügis on teadupoolest pime aeg ning seepärast leiab Porikuu kavast alati ka selliseid üritusi ja tegevusi, mis aitavad sisustada hämaramat, pimedamat aega.

Esimesed Porikuu programmist leitavad pimeda aja sündmused on järgmised:

 

Rahvusvaheline öötaeva konverents "Argo Navis - Follow the Stars"

4. ja 5. oktoobril 2021 toimub rahvusvaheline astroloogia veebikonverents, kus esinevad erinevad teadlased ja eriala spetsialistid, kes käsitlevad teemasid nagu inseneriteadus, astroturism, astrofotograafia, aga arutletakse ka keskkonnateemade üle nagu valgusreostus, bioloogiline mitmekesisus ja kliimamuutused. 

Lisaks on võimalik õppida omal käel tähti vaatlema ja kuulata, kuidas ettevõtjana pimedat aega ära kasutada.  

Kava ja registreerimine Dark Sky Wales kodulehel.

Laternamatk "Paldiski - salastatud sõjaväelinn"

Eestist on raske leida militaarsema minevikuga paika kui Paldiski. Kuulus allveelaevnike pentagon, tuumareaktor raketibaas – see on vaid jäämäe tipp Nõukogude aegsest suletud sõjaväelinnast. Kas aga teadsite, et suuri plaane Paldiskiga tegi juba Peeter I, poolsaare ja Pakri saarte vahele on proovitud rajada muuli ning linnas on veel moodsatel aegadelgi jagatud tasuta kortereid?

Paldiskil on aga ka leebem pale. Olid ajad, kui linn oli tuntud kui suvituskoht, rääkimata sellest, et linnas on elanud ja tegutsenud tuntud kultuuritegelased. 

16. oktoobril on võimalik siduda matkamine müstilisel laternavalgel ja päris ehedad kohalikud lood, põnevad ajaloolised teadmised! 

Vaata täpsemalt Laternamatkade kodulehelt.

Täiskuumatk

Kulgejate klubi kutsub 20. oktoobril huvilisi põnevale täiskuumatkale Porikuu pimeduses! 

Pimeda aja suurim võlu on see, et kuuvalgus saab taas uue väärtuse ning nendel õhtutel, kui seda on iseäranis palju, on mõnus looduses matkata.

Täiskuumatk saab alguse Veskijärve lõkkekohast. Liigutakse nii räätsadega kui jalgsi. 

Registreerimine ja info: kulgejateklubi@gmail.com või Kulgejate klubi kodulehelt.

JAGA ARTIKLIT

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email