5 soovitust jaanipäeva toredaks veetmiseks

Käes on aasta valgeim aeg ning ees ootavad jaanipäeva pidustused. Anname mõned soovitused, kuidas jaanipäeva nädalast maksimumi võtta ja pidustusi nautida:

1. Veeda aega pere ja sõpradega

Elu on tihtipeale kiire ja rattalt maha astuda on üpriski keeruline. Võta aeg oma pere ja sõprade jaoks, eriti kuna viimaste aastate jooksul on kokku tuldud vähe. Saage kokku, muljetage ja viige ennast kurssi, kuidas kõigil on läinud. Just aeg lähedastega teeb suvest meeldejääva ja parima aja. 

2. Külasta piirkonna parimaid pidusid

Üle Loode-Eesti ja Eesti üldse toimub väga palju ägedaid pidustusi. Et võimalikult palju pidustustest osa saada, külasta erinevatel päevadel erinevaid pidusid. Igal kohal ja peol on oma programm erinevate tegevustega ja erinevad esinejad. Leia oma piirkonna parimad peod:

Ülevaate Läänemaa pidustustest leiad siit. 
Mujal Loode-Eestis toimuvad jaanipeod on järgmised:

3. Kaitse ennast sääskede eest ja riietu vastavalt

Jaaniõhtute nautimise suurimaks takistuseks on sääsed. Et mõnusalt õhtut veeta, tuleks võtta tarvitusele teatud abinõud: 

  • Kasuta eeterlikke õlisid. Poest ostetavad sääsetõrje vahendid võivad mõjuda kehale kahjulikult, eriti lastele, seega on ohutum kasutada eeterlikke õlisid, mis sääski eemale peletavad. Parimad sääsepeletajad on näiteks teepuuõli, 
  • Väldi õlle joomist. Sääsed armastavad miskipärast õlut, seega ei tohiks õllejoomisega liialdada.
  • Ära mine peole otse trennist! Kehalõhnad ja higi meelitavad sääski. Kuid vältida tuleks ka deodorandi ja lõhnaõliga liialdamist, kuna magusad lõhnad tõmbavad samuti sääski ligi. 
  • Riietu vastavalt – vaatamata sellele, et jaaniõhtud võivad ka jahedad olla ja nõuavad pikka riietust, on pikkade varrukate pluusid ja pikad püksid lausa hädavajalikud sääskede eemale hoidmiseks. Samuti armastavad sääsed pigem tumedamat riietust, seega tuleks sääskedele mõeldes valida jaanipäevaks pigem heledamad riided. Muidugi on aga välipeo puhul tumedam riietus praktilisem. Kindlasti tuleks unustada heledad ketsid – need on muidu hommikuks ilmselt rohelised või muu värvivarjundiga 🙂 

4. Grillides eelista kohalikku toitu

Jaanipäev ja grillimine käivad kokku nagu Roosmaa ja Tuuli või saksofon ja huulik või… nagu Loode-Eesti ja Porikuu. 🙂 

Grillipeo korraldamisel uuri oma piirkonnast, kust saaks kõige kvaliteetsemat grill-liha või šašlõkki. Näiteks pakuvad liha ja šašlõkki kohalikud toidutootjad Kloksi Smokehouse ja Omakandi BBQMaitsvaid grillvorste valmistab Rebaseonu.eeKalasõpradele pakub parimaid tooteid Mati kalapood ratastel. Grilli kõrvale vürtsikaid kastmeid pakub Treppoja sahver.

Kindlasti jälgi Laulasmaa OTT’i Facebooki gruppi – nende laatadele tulevad kokku kogu Loode-Eesti piirkonna parimad toidutootjad.

5. Hoidu liigsest alkoholist

Lisaks sellele, et õllejoomine meelitab sääski, on mõistlik liigsest alkoholist juba tervise seisukohalt loobuda. Kindlasti hoia selgroogu ja jälgi, et sõbrad ei läheks alkoholi tarvitamisega liiale ega napsisena rooli või ujuma! Jäta meelde, et hea peo loob seltskond, mitte alkohol. 

Toredaid jaanipidustusi kõigile!

Kontsert Kalju-laval. Foto: Silver Raidla

JAGA ARTIKLIT

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email