Madise – kaunis mereäärne külake põneva ajaloo ja luksuslike üllatustega

Tallinnast vaid 40 km kaugusel asub avastamist väärt Madise küla. Madise küla iseloomustab rõkkav loodus ja puhas mereõhk. Küla on oma nime saanud seal asuva Harju-Madise kiriku ja selle kaitsepühaku järgi. Harju-Madise kihelkonna põliselanikkonna moodustasid 19. sajandi keskpaigani eestlased ja eestirootslased.

Harju-Madise Mattiase kirik on märgitud kultuurimälestiseks. Kiriku kõrgest kellatornist plingib majakatuli Pakri lahele. Kiriku lähedale on paigaldatud eesti rahvakooli asutaja Bengt Gottfried Forseliuse sünnipaika tähistav mälestuskivi.

Fotod: Silver Raidla

Madise küla uueks turismi tõmbenumbriks on Eesti džunglis asuv luksuslik puhkemaja Odi Resort. Nimi Odi tuleb samasugusest ajaloolisest talunimest. Odi Resort ühendab imelised vaated loodusele luksusliku hotellielamusega, millesarnast saab tavapäraselt tunda välismaa parimates majutusasutustes. Tippmugavuse saavutamiseks on tehtud koostööd mitmete Eesti disaineritega, nt diivanitootja Oot-ootiga, disainerite Tõnu Narro ja Anna Kaarmaga ja paljude teistega. Kõigi nutikate disainilahendustega tutvumiseks soovitame broneerida majutuse juba täna! 

Vaata Odi Resorti Facebooki ja Instagrami lehte. 

Fotod: Odi Resort

Puhkemaja asub metsiku looduse keskel: maja ümber kasvavad rannikule omased kadakad ja männid. Odi Resorti pererahvas armastab päikest ja nii on maja ümbritsetud igast küljest laia terassiga, et terve päeva jooksul seda võimalikult palju nautida. Ka majas asuv soome saun on vaatega päikseloojangule. Augusti lõpus valmib veel terrassilaiendusega mullidega kümblustünn ning tulevikus ka aurusaun.

Lisaks ei ole asjata öeldud, et puhkemaja asub Eesti džunglis, sest tihti saab terassil lõõgastudes jälgida erinevate metsaasukate tegemisi: külas käivad näiteks põdrad ja rebased. 

290289642_123175373752441_7886289412211884277_n
Põdramullikas puhkemaja lähedal. Fotod: Odi Resort

20-minutilise jalutuskäigu kaugusel asub kaunis privaatne mererand. Lisaks jäävad autosõidu kaugusele veel järgmised rannad: Leetse, Klooga ja Nõva.

Leetse rand. Foto: Silver Raidla

Imehea mõte on ühendada näiteks puhkemajas ööbimine Paldiski ja Pakri saarte külastusega. Paldiski ja Pakri saarte kohta saad lugeda lähemalt siit. 

Pakri poolsaar ja tuletorn. Foto: Silver Raidla
Paadisõit Pakri saartele. Foto: Silver Raidla

Lähedal asuvad veel mitte ainult Eestis vaid ka Euroopas ainulaadsed paigad: 

 
Padise klooster. Foto: Silver Raidla
Rummu karjäär. Foto: Silver Raidla

Planeeri oma järgmine puhkus Madisel! 

JAGA ARTIKLIT

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email