Laulasmaa – Eesti heliloojate lemmikpaik

Tallinna kesklinnast vaid pooletunnise sõidu kaugusele jääv Laulasmaa on saanud oma nime lahe äärses meres paiknevate “laulvate liivade” järgi. Samuti on see üks Eesti heliloojate lemmikpaiku. Seal asub Heliküla, mille rajasid heliloojad Villem Reimanni eestvedamisel ning kuhu esimesena jõudis kohale Heino Eller. Tänu Ellerile avastasid peagi selle imelise paiga teised heliloojadki. Täna paikneb siin ka Arvo Pärdi külastuskeskus. 

42153708_2124369247587424_8932976911286534144_o_
Allikas: Arvo Pärt Centre facebook

Arvo Pärdi keskus


Arvo Pärdi looming on oluliselt muutnud arusaamist ja mõjutanud suurt osa maailma 20. sajandi II poole muusikast. See ainulaadse arhitektuuriga ja looduslikult imekaunis kohas paiknev keskus on kooskõlas Arvo Pärdi loomingulise hoiakuga ning pakub avastamisrõõmu nii suurele kui väikesele kultuurihuvilisele.

Vaata kodulehte

Allikas: Hestia Hotel Laulasmaa Spa
Allikas: Hestia Hotel Laulasmaa Spa

LaSpa Laulasmaa

Naudi jalutuskäike rannas või männimetsas. Uju meres, mine jooksma või rattaga sõitma. Vaata kuidas päike loojub üle horisondi. Hoia kätest kinni. Proovi joogat ja mediteerimist – isegi siis kui see on esimest korda sinu elus. Treeni meie jõusaalis, mängi piljardit või discgolfi. Proovi meie NAUDI LaSpa massaaže ja hoolitsusi. See on siin olles lausa kohustuslik! See meeldib sulle kindlasti. Mängi golfi. Surfa. Supita. Naudi Angelica Udekülli võrratut toitu.
Ning lõpetuseks lõdvestu ja maga, see on hea tervise alustala.

Vaata kodulehte 

laulasmaa_discgolf_
Allikas: Hestia Hotel Laulasmaa Spa

Aktiivne puhkus

Kaunis maastik, iidne männimets ja valge liivaga mererannik pakuvad mitmekülgseid võimalusi aktiivseks puhkuseks – jooksmiseks, jalgrattasõiduks, kepikõnniks ja paljudeks muudeks sporditegevusteks. Siin kulgeb Ranniku matkarada ning algab ja lõpeb Laulasmaa-Lohusalu matkarada (7 km). Rannas tegutsev surfikool pakub purjelaua-, lohe-, ja aerusurfi koolitusi. Lisaks on Laulasmaal ka discgolfi park

Laulasmaa rand 

Lahepere lahe ääres asuv Laulasmaa rand on nime saanud jala all “laulvate liivade” järgi. Kauni männimetsaga ümbritsetud valge liivaga rand on populaarne ujumis– ja päevitamiskoht. Olemas on palliplatsid, lähedal asuvast Laulasmaa Spaa Hotellist saab laenutada rannatarbeid. Suviti otse rannaliival asuvast rannabaarist leiad varju ja jahutust.