Loode-Eesti oma jõulumaad

Sellel aastal on meile kingitud imeilusad muinasjutulised talveilmad. Juba poeb põue mõnus jõuluootus ja pühaderõõm. Lapsed ootavad õhinal akna taga päkapikke. Esimesed piparkoogid on küpsetatud ning mandariinilõhn täidab tuba. Käes on aasta ilusaim aeg.

Loode-Eesti ei ole väga suur. Sellegipoolest võime olla eriti uhked: meil on siin lausa kaks päris oma jõulumaad, mida sellel imelisel ajal külastada. 
Jõuluvaheajaks plaane sättides ootavad Sind ja sinu peret toredad jõuluvanad ja erilised tegevused, mis hoiavad elus pühadetraditsioone. 

 

Järve Talu Jõulumaa ja Jõuluvana Kusti

Järve Talu Aktiivpuhkekeskuses võtab külalisi vastu soe ja lustakas Jõuluvana Kusti. Kusti juurde jõudmine on aga üks väga põnev teekond – päkapikud juhatavad saabujad läbi oma treeningraja Jõuluvana majja. 

Jõuluvana maja on täis üllatusi, maiustusi ja mis kõige olulisem – jõulurõõmu! Alati on avatud ka jõuluvana postkontor.

Jõulumaale minekuks tuleb helistada Jõuluvanale isiklikult  – 53 452 464.

Pilet maksab 10 eurot ja 5 pikka paid. Lastega tulles on hind täiskasvanutele 6 eurot ja 3 pikka paid. Koolide/lasteaedade puhul on õpetajate pilet tasuta. 

Jõuluvana Kusti Jõuluvana majas. Allikas: puhkajarvel.ee

Vanamõisa Jõulumaa

1.-23. detsembrini ootab grupikülastajaid tõelises tähesäras Vanamõisa jõulumaa. Jõulumaa programm on tõeliselt tihe ja põnevust täis: lapsi võtab vastu Jõuluvana Julius, saab meisterdada, sepistada, sõidab vahva jõulurong ja nautida saab ka jõuluetendust. 

Vanamõisa jõulumaa kulmineerub 17. detsembril toimuva Jõululaada ja Ööjõulumaaga. Jõuluturg ja tegevuskojad on avatud kl 12-16.30. Tegevused on suunatud peredele ja kavas on palju põnevat: lisaks jõuluturult kõige paremate jõulukaupade ja käsitöö ostmisele saab meisterdada isegi tulemandalat! Toimuvad erinevad etendused ja palju-palju muud.

Pilet 10€, lapsed kuni 2a (k.a) tasuta. Kohapeal on tasumine vaid sularahas. Eelmüügist saab perepileti soetada 10 euro eest! 

 

Vanamõisa Jõulumaa. Allikas: jõulumaa.ee

JAGA ARTIKLIT

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email