Noarootsi ja Nõva

Noarootsi ja Nõva sobivad eeskätt inimestele, kes armastavad puutumatut loodust. Eesti looderannik võlub külastajaid imekaunite laulva liivaga randade ja puutumatute männimetsadega. 

Noarootsi ja Nõva on ideaalne surfamiseks, purjetamiseks, marjakorjamiseks, kalastamiseks ning muidugi lihtsalt rahu ja vaikuse nautimiseks. Mööda rannikut reisides on see kohustuslik peatuspaik. Kunagi saareks olnud piirkond on tipitud väikeste madalate järvedega, mida ümbritsevad liivaluited. Kevadistel rändudel saabuvad siia kümned tuhanded linnud, seetõttu on paik üks paremaid Eestis ka linnuvaatluseks. Kultuuriliselt on kulgedes põnev jälgida kakskeelseid kohanimesid, pärandit rannarootslastest, kes enne Teist maailmasõda moodustasid paiguti koguni üle poole elanikkonnast.

Nõva Püha Olevi kirik on üks vähestest säilinud puukirikutest ja üks väiksemaid kirikuid Eestis üldse. Kiriku omapäraks on erineva kujundusega puupingid naistele ja meestele.
DSC_1226_(Silver_Raidla)_
Allikas: Silver Raidla

Peraküla rand 

Tsivilisatsioonist suuresti puutumatu ümbrus ja hõre asustus on need, mis loodusgurmaani peibutavad. Nõva rannikuala paelub rannamõnude nautlejaid ja surfareid. Peraküla liivarannas leiad kümmekond km puhast laulva liivaga mereranda. Peraküla rannas asub RMK Peraküla telkimisala koos lõkkekohtade ja kuivkäimlatega ja parkla kuni 200-le autole. Kindlasti mine ka lähedal asuvasse metsa, kust leiad mustikaid, pohli ja seeni.

Hea teada: Rannas puudub rannavalve ja ujumine on omal vastutusel.

Allikas: Roosta Puhkeküla

Roosta Puhkeküla 

Roosta Puhkeküla eeliseks on Läänemaa kaunis loodus ning kaubamärgiks kogemused ja kvaliteet. Õnnestunud seminarid, lõõgastavad puhkused ja meeldejäävad seiklused toimuvad siin, sest me teame, kuidas teie unistused teoks teha. Läänemaa kaunis loodus äratab meeled ning mugavad puhkemajad annavad sooja peavarju aastaringselt. Lisaks kaunile männimetsale ja imelisele liivarannale on meil veel palju pakkuda: seminarid, konverentsid ja koolitused, Roosta Catering ja Roosta Köök, seikluspark, bowling, minigolfi rajad ja palju muud põnevat.

Puhkeküla vahetus läheduses asub ka Roosta rand, kus on suvel avatud rannabaar ning võimalik on laenutada ka surfi- kui SUP varustust. 

Vaata kodulehte 

SshQ6_gw
Allikas: Silver Raidla

Osmussaar 

Osmussaar on huvitava looduse ja asustuslooga. Saare põlisasukateks olid sajandite vältel rannarootslased, Teise Maailmasõja järel oli Osmussaar suletud piiritsoon, kus paiknes Nõukogude sõjaväeüksus. Saare pikkus on 4,8 km, laius 1,6 km, kõrgeim koht 8 meetrit. Osmussaar võis merest tõusta 3000 aastat tagasi. Maastikule annavad omapära pankrannik, bretšarahnud, ulatuslikud klibuvallialad ja kadastik.  Saare loodetipus pankrannikul kõrgub triibuline raudbetoonist tuletorn, mis on ehitatud 1954.aastal ning kuhu tippu saab minna alates 2019. aastast.

Vaata kodulehte

53142124_2244330949160349_6790665546372218880_n

Noarootsi Saunaralli

Piirkonnas traditsiooniliseks sündmuseks saanud Noarootsi Saunaralli toob igal aastal kokku külalisi kaugelt ja lähedalt, et tutvustada Noarootsi piirkonda ning siin tegustevaid ettevõtteid. Meeskondlikult võetakse siin mõõtu just saunatamises. Soojaks köetakse palju saunu, sealhulgas suitsusaun ning erinevad mobiilsed saunad. Kindlasti saavad võistlejad jääkülmas vees supelda ja proovile panna oma teadmised Noarootsi ajaloost. Toitlustajad pakuvad rallil osalejatele ja ka pealtvaatajatele võimalust osa saada kohalikest maitsetest.

Vaata kodulehte