Talverõõmud Loode-Eestis

Aasta 2021 on kinkinud meile imelised talveilmad. Lumekatte paksus on rohkem kui piisav, et pühkida suuskadelt tolm ja otsida välja kelgud. Mõnus päev looduses turgutab tervist ja annab energiat, et kevadesse välja rühkida. Lisaks on see ka tohutult lõbus! 

Sind ootavad lumised nõlvad ja valgustatud suusarajad Loode-Eestis.

Keila terviserada

Tallinnast vaid poole tunni kaugusel asuvad 3/4/5/7,5 km pikkused suusarajad, millest valgustatud on 3km. Keila suusarajad on mõnusate tõusudega ja huvitava profiiliga, mis pole liialt ülerahvastatud. Lähedal asub ka Keila Tervisekeskus, kus on pesemisvõimalus koos saunaga, kohvik jpm.

Saku terviserada

Saku alevikus asub 2,7km valgustatud rada. Saku rabametsas on valgustuseta terviserajad pikkustega: 0,7km; 2km; 3,5km; 7km. 

Alema terviserada 

Alema suusarajal on kaks distantsi: 1,5km ja 3km. Väiksem ring on rajavalgustusega. Rada asub lauskmaal, kuhu on rajatud ka tehismägesid. Rajavalgustuse sisselülitamine toimub käsitsi, see on võimalik kl 16-21.30.

Allikas: Visit Estonia
Allikas: Visit Estonia

Padise suusarajad ja kelgumägi 

Suusarajad on vahemikus 300m – 7km. Võimalik on kombineerida endale sobiva pikkuse ja raskusastmega rada. 2,2-kilomeetrine ringrada on valgustatud ka pimedal ajal. 
Valdav osa terviserajast kulgeb Padise kloostri jõe kallastel. Raja äärde jääb hulgaliselt vaatamisväärsusi: klooster, mõisakompleks, vanalinnamägi jm. Olemas on eraldi ka kelgumägi.

Kallaste talu kelgumägi 

Kohapeal on olemas ka kelgud. Kelkude kasutamine kuulub elamustalu 5€-se külastustasu sisse, mis sisaldab veel dushi, WC ja köögi kasutamise võimalust raja kõrval (lisaks soovijatele taluloomade külastust ja/või discgolfi raja kasutust). Lisatasu eest võib juurde tellida ka sauna, majutuse, toitlustuse ja veeta mõnus puhkust Padise metsas! 

Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskus

Tallinnast 70 km kaugusel asuvad Palivere terviserajad. Suusa- ja liikumisrajad on 1-10km pikad. Olemas on lisaks kelgumäele ka nõlv lumelaua ja duubi sõiduks. Suusarajad ja kelgunõlvad on valgustatud kuni kella 22ni. Kohapeal on olemas ka orienteerumisrajad (k.a mobiilorienteerumine) ja discgolfi rada. Lisaks on olemas soojustatud tualett, lõkkeplatsid. Suusa- ja discgolfi varustus on kohapeal laenutatav.  

Paralepa terviserada ja kelgumägi

Paralepa asub Tallinnast umbes pooleteise tunnise sõidu kaugusel. Suusarajad on 2,5 ja 5km pikad. Õhtusel ajal (kuni kl 22) on valgustatud rada 2,5km. Suusaradade kasutamine on tasuta! Sealses parkmetsas on olemas ka statsionaarne orienteerumisrada (ka MOBO mobiilorienteerumine).
Paralepa terviseraja lähistel Haapsalu Seikluspargi juures saab laenutada tõukekelke ning osaleda ka tõukekelgumatkal Haapsalu lahel ja lähistel. Pere pisemate jaoks on kelgul iste, seljakoti jaoks korv. Tõukekelgu laenutustasu on 5€ tund / 10€ päev.

 

Need on vaid mõned näited hooldatud terviseradadest. Piirkonnas on veel mitmeid kohti, nii suuremaid kui väiksemaid, mida külastada.
Suusaraja ja kelgumäe seisukord on sõltuv ilmastikuoludest. Jälgi aktiivset rajainfot ja avasta uusi kohti veebilehel
www.terviserajad.ee.

 

Allikas: Visit Estonia

JAGA ARTIKLIT

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email