Pimeda aja seiklused
omal käel

Tähevaatlus ei ole enam midagi, millega saavad tegeleda vaid oskuslikud astronoomid. Tänapäeval levib internetis väga palju infot, kuidas omal käel tähevaatlusega tegeleda ning on loodud väga mitmeid app’e selle hõlbustamiseks. 
Toome teieni põhilised nipid ja infoallikad tähevaatlusega tegelemiseks ja kirjeldame ka parimaid kohti, kus Loode-Eestis omal käel tähti vaadelda.

Kord aastas on muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed avanud tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üleeuroopalist Muuseumiööd.

Muuseumiööd on Eestis korraldatud 2009. aastast alates, mil Muuseumiöö juhtlauseks oli “Öös on asju”. Ööd korraldavad Eesti Muuseumiühing ja muuseumid üle terve Eesti.

 

Kord aastas, muinastulede ööl süüdatakse lõkked ümber Eesti ranniku ja saarte, meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ehk iilastulesid.
Tänapäeval on rannalõkete süütamisest saanud üldrahvuslik suvelõpuüritus. Muinastulede öö toimub augusti lõpus, kui mööda randa luuakse ühiselt lõkete kett. Nii, üheskoos mere ääres seda sündmust tähistades, edastatakse eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid. 

Lisaks tähevaatlusele on ka teisi võimalusi, kuidas pimedat aega omal käel ära kasutada. Kirjeldame erinevaid tegevusi, mida õhtuhämaruses või päikesetõusul looduses ette võtta.