Haapsalu

Kuurortlinn Haapsalu mõjub oma väljapeetud stiiliga justkui killuke teisest ajastust. Puitpitsiline arhitektuur vanalinnas, kaunis rannapromenaad, õdusad kohvikud, soe merevesi, kuulus ravimuda ning piiskopilinnuses elav Eesti kuulsaim kummitus Valge Daam ootavad tervise- ja kultuuripuhkajaid.

Haapsalu on ideaalne sihtkoht nii peredele, romantikat otsivatele paaridele kui ka terviseturgutajatele, kes soovivad ilusas kuurortlinnas jalutada, piknikke pidada, ujuda ning kultuurisündmusi ja spaasid külastada. 

Aasta läbi on meeldiv imetleda linnakese ühtlast ja miljööväärtuslikku arhitektuurset ilmet. Mereäärsel promenaadil asub Kuursaal, kaunimaid puitehitisi Eestis. 

Promenaad_romantika_008_(Silver_Raidla)

Esimene Haapsalu mudaravila avas uksed juba 1825. aastal ning sellest ajast peale on linn meelitanud puhkajaid kogu maailmast, 19. saj eriti Vene aadelkonda. Eesti kõige soojema mereveega Haapsalus asub rand, mida kutsutakse Aafrika või šokolaadirannaks. See sai nime kohalike järgi, kes liigesevalude leevendamiseks end ravimudaga kokku määrisid.

Augustibluus_107_(Silver_Raidla)

Põhjamaade Veneetsiaks kutsutud linnakeses toimub suviti mitmeid rahvusvaheliselt hinnatud kultuurisündmusi: Augustibluus, Haapsalu Vanamuusikafestival, Joogafestival, Valge Daami Aeg. Ja kui juba Haapsalus oled, ära unusta osta läbi sõrmuse mahtuvat õhkõrna käsitsi kootud Haapsalu salli!

Uhke piiskopilinnuse osa Haapsalu toomkirik on suurim ühelööviline kirik Balti riikides.

DSC_5540_(Silver_Raidla)