Pimeda aja seiklused kohalikelt teenusepakkujatelt

Paekalda Veespordi- ja Elamuskeskus asub Harjumaal, Rummu karjäärijärve ääres, otse selle kallastel. Järv on tuntud nii oma kristallselge puhta vee (mille tõttu järv on saanud endale hüüdnime „helesinine laguun“) kui ka erakordselt põneva ajaloo poolest.

Keskuses pakutav tegevuste valik on lai. Pimedat/hämarat aega saab seal sisustada väga mitmel viisil. Vaata lähemalt Paekalda Veespordi- ja Elamuskeskuses pakutavad teenuseid.

 

Laternamatk ühendab endas põneva ekskursiooni, tervisliku matka ja imekauni vaatemängu. Matka pikkuseks on keskmiselt 7 km, mille jooksul rännatakse giidiga läbi konkreetse paiga ajaloo, kaasas maagilised õlilaternad. Matk kestab u 2,5h ja distantsilt poole peal tehakse väike peatus ning juuakse sooja teed küünaldega kaunistatud teepunktis.

Tuld on Suurupi paekivilindi kõrgeimal nukil tehtud juba aastasadu. 1760. aastal rajati Suurupisse massiivne paekivist tuletorn, et hoiatada varitsevate karide eest ja juhatada laevad turvaliselt Revali sadamatesse. 
Tallinnast vaid 15 km kaugusel asuvad tuletornid pakuvad põnevust kõigile – tutvuda saab tuletornide ja tornivahtide pere ajalooga, katsuda kasutusel olnud tehnikat ja nautida imelist vaadet Tallinnale ja Lohusalu lahele. Lisaks on võimalik osaleda erinevatel paika tutvustavatel matkadel, sealhulgas närvikõdi pakkuvatel pimeda aja elamustel.

Kulgemine on seisund, milles inimesed on oma tegevusest nii haaratud, et kõik ümbritsev muutub tähtsusetuks.                                                           /M.Csikszentmihalyi/

Kulgejate klubi korraldab erilisi matkasid üle Eesti, millest igaüks on nagu käsitöö – omanäoline ja kordumatu. Matkade nimistust võib leida väga mitmeid pimeda aja nautimisele suunatud seiklusi: nt täiskuumatkad või päiksetõusu retked.

Valge Daami aeg on juba aastaid olnud Haapsalu suve üks tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi

360kraadi pakub võimalust nautida päiksetõusu, loojangut või koguni kottpimeduses matkaradadel seiklemist. Matkad toimuvad erinevates kohtades üle Eesti. Loode-Eestisse kutsuvad nad matkalisi tavaliselt Türisalu, Keila-Joa, Rummu või Pakri poolsaare radadele, samuti toimuvad erilised tähevaatlusmatkad näiteks Peraküla rannas või Marimetsa rabas. 

Laulasmaa Surfikool pakub surfamise ja aerusurfi varustuse renti ning koolitusi kõigile veespordi austajatele olenemata tasemest. Surfikoolis saab läbida ühepäevaseid või pikemaid kursuseid. 
Mis saaks olla parem, kui üks SUP-laua sõit loojangut nautides?

Supsurfing pakub aerulaudade renti, elamusterohkeid matkasid ja erilist surfijoogat Vääna-Jõesuus.

Naudi päikeseloojanguid merel koos pere, sõprade või töökaaslastega. Olles veele nii lähedal, on päikeseloojangud veelgi erilisemad.

Silma Õpikoda toob looduse külalistele lähemale. Lisaks lastelaagritele ja koduloomapargile korraldatakse õpikojas ka erinevaid elamusi, sh pimeda aja nautimiseks mõeldud retkesid.

Loode-Eesti rannikul kauni looduse keskel asuv Roosta Puhkeküla pakub hulganisti tegevusi hämara aja nautimiseks, alustades rannaromantikast ja lõpetades öise ronimisega seikluspargis.